Sosna pospolita 'Argentea'

Sosna pospolita 'Argentea' Pinus sylvestris 'Argentea'

32,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 10-40 cm

Pinus sylvestris 'Argentea'

 

Piękna, aczkolwiek rzadko jeszcze spotykana odmiana sosny pospolitej o jasnokremowych przyrostach wiosennych. W przeciwieństwie do większości odmian barwnych sosny, ta nie wybarwia się najintensywniej w okresie zimowym, ale najlepiej wygląda wiosną, kiedy to silne i długie przyrosty wybijają z pąków i oczarowują swą odmiennością i urokiem. Sosna ta rośnie średnio silnie, dorastając przeciętnie do wysokości 3 – 4 metrów przy średnicy korony dochodzącej do 2 metrów. W uprawie bardzo prosta, praktycznie jak sosna pospolita, posiada niskie wymagania i urośnie dobrze nawet na słabych i piaszczystych glebach.

 

Do dobrego wzrostu wymaga jednak dużo słońca, można je spokojnie sadzić w pełnym nasłonecznieniu bez obaw o poparzenia słoneczne. W ogrodzie sprawdzi się w kompozycjach barwnych, w połączeniu z takimi roślinami jak świerk kaukaski ‘Aurea’, bądź kultywary świerku pospolitego o złotym przyroście – ‘Finedonensis’, ‘Końca’, ‘Aureospicata’. Jest to odmiana, którą można łączyć zarówno z iglakami, jak i odpowiednio dobranymi krzewami liściastymi oraz zimozielonymi. Pod względem mrozoodporności nadaje się do sadzenia w całym kraju, żadne mrozy jej nie straszne, nie ma potrzeby okrywania nawet małych sadzonek. 

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 10-40 cm

Napisz swoją recenzję

Sosna pospolita 'Argentea'

Sosna pospolita 'Argentea'

Pinus sylvestris 'Argentea'   Piękna, aczkolwiek rzadko jeszcze spotykana odmiana sosny pospolitej o jasnokremowych przyrostach wiosennych. W przeciwieństwie do większości odmian barwnych sosny, ta nie wybarwia się najintensywniej w okresie zimowym, ale najlepiej wygląda wiosną, kiedy to silne i długie przyrosty wybijają z pąków i oczarowują swą odmiennością i urokiem. Sosna ta rośnie średnio silnie, dorastając przeciętnie do ...