Sosna gęstokwiatowa

Sosna gęstokwiatowa Pinus densiflora

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Pinus densiflora

        Sosna pochodząca z lasów Korei i Japonii. Dorasta do 20 – 30 m wysokości w naturze. Ma pień prosty lub wykrzywiony w niekorzystnych warunkach (zbocz gór, silne wiatry). Korona jest spłaszczona, parasolowata. Rozgałęzia się nisko nad ziemią, jednak szybko pozbywa się dolnych gałęzi. Kora jest ceglasta, czerwonawa lub pomarańczowa, łuszczy się cienko. Igły są skupione po 2 w krótkopędzie („pęczku), gładkie, prawie proste, miękkie i elastyczne w dotyku. Barwa igieł jest zielona lub niebieskozielona. Długość igieł 8 – 12 cm. Szyszki są małe 3 – 5 cm długie, jajowate, czerwonobrązowe.

        Uprawa: Sosna gęstokwiatowa w zasadzie toleruje każdą glebę, jest mrozoodporna, ale nie toleruje suszy. Lubi duże ilości opadów, dlatego świetnie nadaje się na tereny górskie i podgórskie. Może poradzić sobie na nizinach pod warunkiem ,że gleba będzie wilgotna (pojezierza).

        Zastosowanie: Jest niezbędnym elementem ogrodów japońskich. Polecana wszystkim miłośnikom egzotycznych roślin.

Napisz swoją recenzję

Sosna gęstokwiatowa

Sosna gęstokwiatowa

Pinus densiflora         Sosna pochodząca z lasów Korei i Japonii. Dorasta do 20 – 30 m wysokości w naturze. Ma pień prosty lub wykrzywiony w niekorzystnych warunkach (zbocz gór, silne wiatry). Korona jest spłaszczona, parasolowata. Rozgałęzia się nisko nad ziemią, jednak szybko pozbywa się dolnych gałęzi. Kora jest ceglasta, czerwonawa lub pomarańczowa, łuszczy się cienko. Igły są skupione po 2 w krótkopędzie („pęczku), gładkie, ...