Sosna czarna 'Fastigiata'

Sosna czarna 'Fastigiata' Pinus nigra 'Fastigiata '

32,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 15 - 25 cm

Pinus nigra  'Fastigiata '

    Kolumnowa dość wąska odmiana o nieco krótszej igle od typu. Rośnie średnio szybko w ciągu 10 lat osiąga wysokość ok 3m. Igły żywo zielone ,pędy ułożone strzeliście w górę zwarte i mocne u podstawy. Rośnie dołem nieco szerzej aby później się zwężać i pięknie strzeliście unosić się w górę . Nie marznie ,ma przeciętne wymagania , ponadto rośnie na piaszczystych gruntach zupełnie dobrze. W trakcie śnieżnych zim należy uważać aby okiść śnieżna nie połamała zbyt długich i pionowych gałęzi bocznych.

   Zastosowanie : nasadzenia szpalerowe, soliterowe - pojedyncze wśród iglastych kompozycji w ogrodach a także w zieleni miejskiej.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 15 - 25 cm

Napisz swoją recenzję

Sosna czarna 'Fastigiata'

Sosna czarna 'Fastigiata'

Pinus nigra   'Fastigiata '     Kolumnowa dość wąska odmiana o nieco krótszej igle od typu. Rośnie średnio szybko w ciągu 10 lat osiąga wysokość ok 3m. Igły żywo zielone ,pędy ułożone strzeliście w górę zwarte i mocne u podstawy. Rośnie dołem nieco szerzej aby później się zwężać i pięknie strzeliście unosić się w górę . Nie marznie ,ma przeciętne wymagania , ponadto rośnie na piaszczystych gruntach zupełnie dobrze. W trakcie śnieżnych ...