Jodła Veitcha 'Rumburk'

Jodła Veitcha 'Rumburk' Abies veitchi 'Rumburk'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2

Abies veitchi 'Rumburk'
Nazwa odmiany pochodzi od czeskiego miasta Rumburk, w parku którego została ona znaleziona jako czarcia miotła przez Ladizslava Fritsche w 1972 r. Karłowa forma jodły Veitcha o pokroju płasko kulistym, nieregularnym, po 10 latach dorastająca zwykle do 50 cm wysokości i 70 cm szerokości. Mocno rozgałęziona, zwarta, gęsta, o starszych igłach niebieskozielonych, młodych srebrzystych, a od dołu kredowobiałych. Igły częściowo się podwijają, ukazując swoją dolną, jasną stronę.
Niezwykle atrakcyjna ze względu na barwę i pokrój odmiana, polecana do małych ogrodów, na rabaty, skalniaki, a także do kompozycji barwnych. Może być uprawiana także w pojemnikach. Charakteryzuje się wystarczającą mrozoodpornością, ale ze względu na to, że wiosną wcześnie rozpoczyna wegetację, młode przyrosty są wrażliwe na przymrozki. Wymaga gleby wilgotnej, ale przepuszczalnej, zasobnej, najlepiej próchnicznej. Preferuje stanowisko słoneczne.

  • Pojemnik C2

Napisz swoją recenzję

Jodła Veitcha 'Rumburk'

Jodła Veitcha 'Rumburk'

Abies veitchi 'Rumburk' Nazwa odmiany pochodzi od czeskiego miasta Rumburk, w parku którego została ona znaleziona jako czarcia miotła przez Ladizslava Fritsche w 1972 r. Karłowa forma jodły Veitcha o pokroju płasko kulistym, nieregularnym, po 10 latach dorastająca zwykle do 50 cm wysokości i 70 cm szerokości. Mocno rozgałęziona, zwarta, gęsta, o starszych igłach niebieskozielonych, młodych srebrzystych, a od dołu kredowobiałych. Igły ...