Jodła Veitcha 'Kramer'

Jodła Veitcha 'Kramer' Abies veitchi 'Kramer'

28,00 zł

  • Pojemnik C1,5; C2, P11
  • Model Wys. 15 - 35 cm

Abies veitchi 'Kramer'

 

Karłowata odmiana jodły Veitcha. Formuje stożkowate, zagęszczone formy, osiągając do 1 metra wysokości przy rocznych przyrostach rzędu 5 cm. Posiada charakterystyczne, typowe dla gatunku igły – miękkie i przyjemne w dotyku, żywo zielone z wierzchniej strony i białawe od strony spodniej. Nadaje się na niewielkie rabaty, skalniaki oraz wszelkich kompozycji o ograniczonej, niewielkiej powierzchni. Wspaniale wygląda w otoczeniu niskopłożących jałowców oraz karłowych odmian sosen czy świerków, słabo z kolei komponuje się z roślinami liściastymi.

 

Do dobrego wzrostu wymaga stanowisk słonecznych – czysty gatunek lubi ogólnie trochę cienia, ale tam odmiana do wykształcenia dobrego pokroju, zwartego i faktycznie stanowiącego ozdobę, potrzebuje więcej słońca. Jodła ta nie marznie, choć młode egzemplarze można osłaniać w chłodniejszych regionach Polski. W przypadku osobników należących do tego gatunku bardziej należy uważać na późne przymrozki wiosenne, które to potrafią uszkodzić świeże przyrosty. Na szczęście odmiana ta, podobnie jak jodły kaukaskie bardzo dobrze regeneruje uszkodzenia a pod koniec wiosny nie widać już nawet śladów po takich spadkach temperatur. Dla lepszego startu warto przez pierwsze sezony podsypać kompleksowym nawozem roślinę, po zaaklimatyzowaniu się nie będzie wymagać prawie żadnej opieki. 

  • Pojemnik C1,5; C2, P11
  • Model Wys. 15 - 35 cm

Napisz swoją recenzję

Jodła Veitcha 'Kramer'

Jodła Veitcha 'Kramer'

Abies veitchi  'Kramer'   Karłowata odmiana jodły Veitcha. Formuje stożkowate, zagęszczone formy, osiągając do 1 metra wysokości przy rocznych przyrostach rzędu 5 cm. Posiada charakterystyczne, typowe dla gatunku igły – miękkie i przyjemne w dotyku, żywo zielone z wierzchniej strony i białawe od strony spodniej. Nadaje się na niewielkie rabaty, skalniaki oraz wszelkich kompozycji o ograniczonej, niewielkiej powierzchni. Wspaniale ...