Jodła Veitcha 'Heine'

Jodła Veitcha 'Heine' Abies veitchii 'Heine'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Abies veitchii 'Heine'
Odmiana wyprowadzona z czarciej miotły znalezionej w 1991 r. przez Wernera Wüstemeyera. Jest to roślina karłowa o pokroju płasko kulistym, nieregularnym, przyrastająca rocznie o 7-10 cm, by po 10 latach osiągnąć 50 cm wysokości i 70 cm szerokości. Igły jasnozielone od góry i kredowobiałe od spodu. Część igieł wygina się w taki sposób, że widoczna jest dolna, jaśniejsza strona igieł, co daje ciekawy, pstrokaty efekt. Wiosenne przyrosty są jaśniejsze niż starsze igły.
Polecana na skalniaki i rabaty, dobrze prezentuje się w barwnych kompozycjach. Wymaga gleby zasobnej, wilgotnej, lekko kwaśnej. Dobrze rośnie w półcieniu oraz w pełnym słońcu.

Napisz swoją recenzję

Jodła Veitcha 'Heine'

Jodła Veitcha 'Heine'

Abies veitchii 'Heine' Odmiana wyprowadzona z czarciej miotły znalezionej w 1991 r. przez Wernera Wüstemeyera. Jest to roślina karłowa o pokroju płasko kulistym, nieregularnym, przyrastająca rocznie o 7-10 cm, by po 10 latach osiągnąć 50 cm wysokości i 70 cm szerokości. Igły jasnozielone od góry i kredowobiałe od spodu. Część igieł wygina się w taki sposób, że widoczna jest dolna, jaśniejsza strona igieł, co daje ciekawy, pstrokaty efekt. ...