Jodła balsamiczna 'Hudsonia'

Jodła balsamiczna 'Hudsonia' Abies balsamea 'Hudsonia'

28,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 5 - 20 cm

Abies balsamea 'Hudsonia'

        Karłowata jodła, o zwartym pokroju, gęsto wyrastających gałęziach. Dorasta do 30 cm wysokości w ciągu 10 lat. Rośnie bardziej na szerokość niż wysokość. Ma igły krótsze i szersze (13 mm) niż u formy dzikiej. Są ciemnozielone z góry, i srebrzyste od spodu. Młode przyrosty są jasnozielone. Igły są płaskie, rozłożone na gałęzi półpromieniście. Odmiana pochodzi od dzikiego karłowatego podgatunku z Gór Białych w USA.

    Uprawa i zastosowanie: Lubi gleby wilgotne, lekko kwaśne. Wymaga pełnego nasłonecznienia. Wytrzymuje mrozy do około minus 30 stopni Celsjusza. Ze względu na karłowaty wzrost polecana do uprawy w małych ogrodach, skalniakach, i w donicach.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 5 - 20 cm

Napisz swoją recenzję

Jodła balsamiczna 'Hudsonia'

Jodła balsamiczna 'Hudsonia'

Abies balsamea 'Hudsonia'         Karłowata jodła, o zwartym pokroju, gęsto wyrastających gałęziach. Dorasta do 30 cm wysokości w ciągu 10 lat. Rośnie bardziej na szerokość niż wysokość. Ma igły krótsze i szersze (13 mm) niż u formy dzikiej. Są ciemnozielone z góry, i srebrzyste od spodu. Młode przyrosty są jasnozielone. Igły są płaskie, rozłożone na gałęzi półpromieniście. Odmiana pochodzi od dzikiego karłowatego podgatunku z Gór ...